Siz başarıyı nasıl tanımlıyorsunuz ?

Siz başarıyı nasıl tanımlıyorsunuz ?

Bugünün çerçevesinde, bütünüyle doğru sayamayacağımız şeyleri kolayca normalize etmekle kalmıyor, bir de onları bir güzel kutsallaştırıyoruz.

‘Sürekli yoğun olmak’ neden havalı bir şey muamelesi görüyor mesela? Toplantılar, projeler, habire bir işler, bir şeyler.. Cool bir şey mi yoğun olmak ! ??

İnsanın kendisiyle ilişkisi önemlidir, amaç hava atmak zaten olmamalı ama hadi diyelim cool olmak istiyorsun. Hadi onu da anlayalım.

Cool olan nedir, biliyor musun bak, meşgul olmaktır. Yoğun olmak değil !

Boş zamanların için kendine meşguliyetler yaratıyor olmak nefis bir şeydir👌👌👌 Meşgul olmak derken de, her an bir şeyler mi icat edeceğiz? Oturduğumuz çekyatın üstünde bilimsel gelişmeler mi kaydedecegiz?

Ruhuna iyi gelecek bir şeyler imajine etmek, hayal kurmak çok kaliteli bir meşguliyettir mesela👌😊🎈 Bir manzaraya, bir tabloya bakmak, iyi müzik dinlemek beyninin sağ lobuna yaptığın bir yatırımdır mesela👍👍 Bir yandan bir başarı fetişizmidir gidiyor. Yaşamını anlamlandırabilen başarılıdır kardeşim.

Sen başarıyı yanlış tanımlayacaksın, çarpık tanımlarınla yeni genellemeler uyduracaksın, sonra seninle aynı yanılgılara düşmeyeni çemberin dışında sanacaksın, öyle mi😊

Kim başarılıdır, ben söyleyeyim mi?

Ömrüne değer veren, boş beleş bir hayat yaşamayan, Allah ın izniyle de, geçimini sağlayan başarılıdır👍

Ne kadar kazanırsa, bütçesine göre yaşar insan. Ağız tadı, huzuru yerindeyse başarılıdır👍

Demem o ki, yanlış denklemler kurmayalım, kendimizi harcamayalım, nolur😊😊🎈🎈

Sevgiler,

Burçak Kayış

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*